26
Märts

Soome ehitusliit võitleb eesti ehitajatega

Soome ehitusalaliidud loodavad juba septembris rakendada uue töötingimuste lepingu, mille kohaselt kõik riigis töötavad välismaalastest ehitajad oleksid ametlikult registreeritud nagu soomlasedki ning maksaksid Soome riigi makse.

 

Soome ehitusliit on mures selle pärast, et välismaiste ehitajate tausta kontrollitakse „kunagi“, kirjutab Kauppalehti. Soome Rakennusliito teise esimehe Kyösti Suokase sõnul on olukord murettekitav, sest nn halli tööjõudu voolab Soome järjest juurde.

„Ise ma vähemalt pole kokku puutunud juhtumiga, et tausta oleks kontrollitud. Ja kui keegi ongi kontrollinud, siis oleks hea teada, kes,“ ütles Suokas.

Ehitusliidu andmetel töötab Soomes aastas umbes 30 000 välismaist ehitajat, kellest suur osa töötab nn mustalt. Suakase sõnul on maksuameti registris kirjas vaid mõnisada ehitajat. „Õigupoolest võib kes tahes tööd teha ja ametivõimud ei suuda asja kontrollida,“ imestas Suokas.

Tema sõnul olukord septembris siiski muutub, kui Rakennusliitto ja Rakennusteollisuus RT sõlmivad uue töötingimuste lepingu, mille eesmärk on, et kõik välismaised ehitajad saaks ametlikesse registritesse kirja.

„Eesmärk on, et välismaised ehitajad saaksid Soome sotsiaalkaitsesse kirja. Nii oleks nad registris kirjas nagu soomlasedki ja maksaksid meie riigi makse,“ rääkis Suokas.

Kuigi lepingu sõlmimise ajaks on planeeritud septembri algus, arvab Suokas, et registreerimine läheb korralikult käima alles järgmise aasta alguses. „Olen optimistlik, et see parandab olukorda. Mustalt tehtud tööd see siiski täielikult ära ei hoia,“ märkis Suokas.

Kirjutas: EHITUSUUDISED.EE

Meie Kontaktid

A.M.T. Invest OÜ

Rohu 5                       
Kuressaare

info@amtinvest.ee
www.amtinvest.ee

 

Telefon: 51 00 729