17
Märts

Kaevurid püstitasid kümnendi tootmisrekordi

Möödunud aasta jääb Eesti Energia Kaevanduste ajalukku põlevkivi võimsa tootmismahuga: 2010. aastal toodeti kümnendi rekordkogus põlevkivi - 17 mln tonni.

„Püstitatud tulemus on tõeline saavutus, ning hea näide sellest, kuidas ettevõte suudab ressursse optimeerida," ütles Eest Energia Kaevanduste juhatuse esimees Veljo Aleksandrov.Põlevkivi tootmisrekord sai võimalikuks nii tänu kaevurite tublile tööle, kui ka tänu klientidele - ehk peamiselt tänu Narva Elektrijaamadele, kelle tootmismahud suurenesid tänu elektriimpordi olulisele langusele ja energiaekspordi märgatavale suurenemisele seoses Ignalina tuumajaama sulgemisega. Oma mõju avaldasid ka üldine turunõudluse kasv, mille põhjustasid madalad temperatuurid talvel ja ülikõrged suvel.

Eesti Energia Kaevanduste 2010. aasta tulemus on 3 mln tonni võrra suurem, kui 2009. aastal toodetu. Viimati kaevandati Eesti Energia Kaevandustes samaväärne kogus põlevkivi 1992. aastal, kui ettevõtte koosseisu kuulus 9 üksust ja selles töötas ligi 9000 inimest.

Täna töötab Eesti Energia Kaevanduste kahes kavanduses ja kahes karjääris kokku 3000 inimest, olles sellega jätkuvalt Ida-Virumaa suurim tööandja.

 

Meie Kontaktid

A.M.T. Invest OÜ

Rohu 5                       
Kuressaare

info@amtinvest.ee
www.amtinvest.ee

 

Telefon: 51 00 729