04
Mai

Sauna projekt, sauna projekteerimine

 

Kvaliteetne saun saab alguse heast projektist. Pakume saunade projekteerimist kui ka võtmed kätte lahendust.

Võtke ühendust ja valime üheskoos välja sobiva lahenduse!

Sauna Ehitamine

Eramusse planeeritakse saun eelkõige seetõttu, et see on odavam kui eraldiseisva hoone püstitamine. Kui on plaanis ehitada saun, siis kõigepealt tuleks konsulteerida saunaspetsialistiga, selgusele jõuda ka oma eelistustes ning saunakasutuses (mitmele ja millise kerisega). Kõige olulisem sauna planeerimisel juures on õige õhu tsirkulatsioon. Kui on teada sauna kasutajate hulk, valitud välja vastav ruum majas või korteris, tuleb asuda projekti kallale. See on soovitatav jätta spetsialisti hooleks, sest ise ei pruugi erinevaid nüansse teada ning ei oska nendega arvestada. Leiliruumi peab tulema piisavalt hapnikku ning õhk peab ringlema ruumis nii, et keris saaks peale värsket õhku. Väljatõmbeava parim asukoht on võimalikult kaugel kerisest, näiteks lava all, umbes lavalistuja kandade kõrgusel — see annab maksimaalse saunaefekti. Oluline on, et värske õhk suunduks kerisele õigest kohast, kas siis ülevalt või altpoolt, vastavalt kerisele.

Keris

Keris kujutab endast kuumenevale alusele (kuumaks köetud ahi) laotud kive. Mida rohkem kive on, seda parem saab leil. Kerisele või tavaliste kivide hulka panna ka aurukivid. Need on spetsiaalselt sauna tarbeks valmistatud kivid, mille ühel küljel on augud, kuhu valatakse vesi, millesse on tilgutatud pisut aroomiõli. Keriseid on mitut liiki:

  • Puukeris:
  • Elektrikeris: tänapäeval enam levinud, sest neid on lihtsam kütta.
  • Kahe funktsiooniga puukeris: saab visata nii niisket leili kui ka kuiva leili, vastavalt eelistustele.
  • Multifunktsionaalne elektrikeris: sobib näiteks perele, kus kõik liikmed eelistavad erinevat saunaefekti – kuiv saun (Soome saun), troopiline saun (keskmiselt kuiv ja keskmiselt niiske) ja Türgi saun;
  • Puukeris efektiga elektrikeris: kui ei ole viitsimist jännata puudega, on puukerise efektiga elektrikeris.
  • Aurukeris võimaldab ühes ja samas ruumis teha nii soome kui türgi sauna. Mõistagi peab olema sundventilatsioon.

Leiliruumis tasub hoida ka kibu, millega kerisele leili vista. Kibu on leiliviskamise vee hoidmiseks, soovitatav meeldiva lõhnaga puust (näiteks kadakas), kuid sobib ka plastmassist või vasest nõu. Vanemas kõnepruugis tähendab see ka väikest pesunõud.

Saunalava ja astmed

Saunalava peaks olema mitte vähem kui 50 cm lai, sest siis ei jää seal pikali olles käsi lavalt alla rippuma. Astmed võiks kaheastmelise lava puhul olla vähemalt 30–40 cm laiad, sest kitsama astme puhul ei pruugi jalg sellele täielikult ära mahtuda. Kui aste teha laiem, siis saavad seal istuda need, kes eelistavad nõrgemat leili.

Leiliruumi kuumus jaguneb kolmeks: madalama astme juures on temperatuur 30–80 kraadi, lava teise astme juures 80–100 kraadi, ruumi ülaosas on 100–120 kraadi.

Astmete vahe peaks olema jalale kohane, et ei oleks liiga madal ega liiga kõrge astumine. Esimene aste on tavaliselt põrandast umbes 30 cm kõrgusel, järgmised astmed tehakse nii-öelda tooli reegli järgi: 45–50 cm kõrgusel eelmisest astmest, et oleks mugav istuda. Viimase astme kõrgus sõltub sauna üldisest kõrgusest, ehk viimasest astmest laeni võiks jääda 120–140 cm. Ei ole ju mõnus vihelda, kui käsi või viht käib alatasa vastu lage.

Helista: 51 00 729 või saada e-mail siit

 

MAJA PROJEKT | PAARISMAJA PROJEKT | ERAMU PROJEKT | PALKMAJA PROJEKT | SUVILA PROJEKT | SAUNA PROJEKT | GARAAZI PROJEKT | G

Meie Kontaktid

A.M.T. Invest OÜ

Rohu 5                       
Kuressaare

info@amtinvest.ee
www.amtinvest.ee

 

Telefon: 51 00 729